GULBENES diennakts medicīniskās palīdzības punkts: +371 64473868

BALVU uzņemšanas nodaļa: +371 64507126

LV
#
pieteikties pakalpojumam#
facebook   draugiem   youtube

Piesakies jebkuram mūsu
pakalpojumam, aizpildot anketu

Balvi

Gulbene

Pakalpojumi

Diagnostiskā daļa Gulbenē

Apskatīt Gulbenes diagnostikas kabinetu darba laikus 

1) VIZUĀLĀS UN RADIOLOĢISKĀS DIAGNOSTIKAS IZMEKLĒJUMI

RENTGENOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Rentgenoloģiskā izmeklēšanā (RTG) iegūst izmeklējamās ķermeņa daļas digitāla formāta rentgenattēlus): kauliem, locītavām, mugurkaulam, galvai, deguna blakus dobumiem, krūšu kurvja un vēdera dobuma orgāniem.

 

ULTRASONOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Ultrasonogrāfijas izmeklējumā (USS) iespējams izmeklēt dažādus orgānus, izvērtēt to anatomiskās un strukturālās īpatnības, kā arī atklāt dažādas patoloģiskas izmaiņas tajos. Šai izmeklēšanai nav ierobežojumu un kontrindikāciju.

 

DOPLEROGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMI

Asinsvadu doplerogrāfija palīdz diagnosticēt dažādas iedzimtas un iegūtas asinsvadu sistēmas anomālijas, proti, asinsvadu sašaurinājumus un artēriju nosprostojumus, kā arī netipiskus izliekumus, aterosklerozes skartās artērijas, varikozās vēnas, venozo asiņu atteces traucējumus, vēnu trombozes u.t.t.

 

2) FUNKCIONĀLĀS DIAGNOSTIKAS IZMEKLĒJUMI

ELEKTROKARDIOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Elektrokardiogrāfija (EKG) ir sirds elektriskās aktivitātes pieraksts miera stāvoklī. To lieto, lai iegūtu informāciju un novērtētu sirds ritmu, impulsu pārvadi sirdī, sirds kambaru lielumu un funkciju, dažādus sirds bojājumus.

 

EHOKARDIOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Ehokardiogrāfija (EHO KG) ir sirds struktūru (vārstuļu, dobumu, sieniņu) un funkciju ultraskaņas izmeklēšanas metode. To izmanto, lai diagnosticētu iegūtas un iedzimtas sirdskaites, kā arī noteiktu sirds sistolisko un diastolisko funkciju.

 

HOLTERA MONITORINGS

Ar izmeklējuma metodi – holtera monitorēšanu – ir iespēja novērtēt sirds ritma traucējumus un asinsspiediena svārstības 24 stundu laikā. Holtera monitorings palīdz diferencēt sirds ritma patoloģiju no galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumiem.

 

SPIROGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMI

Spirogrāfijas izmeklējumi ir cilvēka plaušu tilpuma mērīšana ar speciālu aparātu – spirogrāfu, ar kuras palīdzību var spriest par objektīvu plaušu nepietiekamību. Spirogrāfija ne tikai palīdz apstiprināt diagnozi, bet arī nosaka slimības smagumu.