GULBENES diennakts medicīniskās palīdzības punkts: +371 64473868

BALVU uzņemšanas nodaļa: +371 64507126

LV
#
pieteikties pakalpojumam#
facebook   draugiem   youtube

Piesakies jebkuram mūsu
pakalpojumam, aizpildot anketu

Balvi

Gulbene

Pakalpojumi

Diagnostikas daļa Balvos

Apskatīt Balvu diagnostikas kabinetu darba laikus

1) VIZUĀLĀS UN RADIOLOĢISKĀS DIAGNOSTIKAS IZMEKLĒJUMI

RENTGENOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Rentgenoloģiskā izmeklēšanā (RTG) iegūst izmeklējamās ķermeņa daļas digitāla formāta rentgenattēlus): kauliem, locītavām, mugurkaulam, galvai, deguna blakus dobumiem, krūšu kurvja un vēdera dobuma orgāniem.

 

DATORTOMOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Datortomogrāfijas izmeklēšanā (DT) iegūst vairākus ķermeņa vai izmeklējamā orgāna šķērsgriezuma attēlus ik pēc kāda konkrēta attāluma, kas ļauj izvērtēt izmeklējamā orgāna izvietojumu, lielumu, patoloģisko vietu raksturu, saistību ar apkārtējiem orgāniem.

 

ULTRASONOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Ultrasonogrāfijas izmeklējumā (USS) iespējams izmeklēt dažādus orgānus, izvērtēt to anatomiskās un strukturālās īpatnības, kā arī atklāt dažādas patoloģiskas izmaiņas tajos. Šai izmeklēšanai nav ierobežojumu un kontrindikāciju.

 

DOPLEROGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMI

Asinsvadu doplerogrāfija palīdz diagnosticēt dažādas iedzimtas un iegūtas asinsvadu sistēmas anomālijas, proti, asinsvadu sašaurinājumus un artēriju nosprostojumus, kā arī netipiskus izliekumus, aterosklerozes skartās artērijas, varikozās vēnas, venozo asiņu atteces traucējumus, vēnu trombozes u.t.t.

 

2) ENDOSKOPISKIE IZMEKLĒJUMI

FIBROBRONHOSKOPIJAS IZMEKLĒJUMI

Ar fibrobronhoskopijas palīdzību iespējams atklāt plaušu vēzi jau agrīnā stadijā, kā arī veikt precīzu histoloģiskā materiāla iegūšanu, kas palīdz tālākas ārstēšanās taktikas izvēlē.

 

ir iespējami arī šādi izmeklējumi:

 

3) FUNKCIONĀLĀS DIAGNOSTIKAS IZMEKLĒJUMI

ELEKTROKARDIOGRĀFISKIE IZMEKLĒJUMI

Elektrokardiogrāfija (EKG) ir sirds elektriskās aktivitātes pieraksts miera stāvoklī. To lieto, lai iegūtu informāciju un novērtētu sirds ritmu, impulsu pārvadi sirdī, sirds kambaru lielumu un funkciju, dažādus sirds bojājumus.

 

VELOERGOMETRIJAS IZMEKLĒJUMI

Veloergometrija jeb slodzes tests ir sirds pārbaude ar fizisku slodzi, ar kuru iespējams izvērtēt pacienta fizisko slodžu izturību, sirds uzbudinātības traucējumu izcelsmi, krūšu kurvja sāpju izcelsmi, kā arī medikamentozās ārstēšanas metodi.

 

HOLTERA MONITORINGS

Ar izmeklējuma metodi – holtera monitorēšanu – ir iespēja novērtēt sirds ritma traucējumus un asinsspiediena svārstības 24 stundu laikā. Holtera monitorings palīdz diferencēt sirds ritma patoloģiju no galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumiem.

 

SPIROGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMI

Spirogrāfijas izmeklējumi ir cilvēka plaušu tilpuma mērīšana ar speciālu aparātu – spirogrāfu, ar kuras palīdzību var spriest par objektīvu plaušu nepietiekamību. Spirogrāfija ne tikai palīdz apstiprināt diagnozi, bet arī nosaka slimības smagumu.